Čtvrť pod Hády

  • 2023Dokončení stavby
  • Byty i domy
  • Přidáno 16-02-2021
  • Brno venkov
Dostupné dispozice:
Stav projektu: Připravuje se

Zchátralá a nevyužitá továrna Ergon v Brně Maloměřicích po letech našla své využití. Vznikne zde nová obytná lokalita pojmenovaná Čtvrť pod Hády. Budovy v areálu a rozloze 6,5 hektaru budou srovnány se zemí a na jejich místě vznikne projekt o několik etapách.

Samotná čtvrť se bude skládat z kombinace bydlení hromadného (bytové domy) i individuálního (samostatné domy). Jelikož se čtvrť bude nacházet až v Obřanech, nebude zde chybět ani prostor pro sektor služeb. Centrální náměstí bude středobodem pro klasické bytové domy, přízemí bude uzpůsobeno pro obchodní prostory již zmiňovaných služeb. Samostatné řadové domy jsou určeny pro ty, kteří ocení maximální soukromí. Novinkou v oblasti bydlení zde budou tzv. klastry. Jedná se o polouzavřené bytové domy, které mají vlastní dvůr. Ten zajišťuje prolínání soukromých i veřejných prostor, což povede k budování společenského života a komunity.

Celý projekt klade velký důraz na ekologii. Všude bude dostatek zeleně, která bude sloužit k aktivnímu trávení volného času. Propojení poskytne velké množství pěšinek a uliček. Důležitým prvkem lokality je potlačení automobilové dopravy. K tomu budou sloužit striktně vyhrazené obvodové komunikace a podzemní garáže.

Zaujal vás projekt?

Více detailů získáte na webu projektu.

Další stavební projekty z lokality Brno venkov naleznete zde.
Další novostavby a rekonstrukce od firmy Trikaya naleznete zde.